Centrála

Černé divadlo Jiřího Srnce

Černé divadlo Jiřího Srnce (ve světě známé pod názvem Black Light Theatre Srnec) je první divadlem svého druhu na světě. Publiku se představilo v létě roku 1961, kdy sklidilo do té doby nevídaný ohlas na Mezinárodním festivalu v Edinburghu.
Jiřímu Srncovi (*1931) se podařilo vytvořit zcela originální nonverbální divadelní žánr, který od doby svého založení sklízí úspěchy nejen v České republice, ale na celém světě.
Soubor má doposud za sebou již více jak 300 zahraničních turné v 68 zemích světa (např.: Čína, Rusko, USA (Las Vegas, New York), Jižní Amerika, Sýrie, Izrael, Řecko, Afrika, Německo, Austrálie, Francie, Turecko, Thajsko, Bolívie, Velká Británie, Honduras, Guatemala, Mexiko, Monako, Jižní Korea, Norsko, Švédsko a mnoho dalších) a zúčastnil se 87 divadelních festivalů.
Představení zhlédlo již více jak 5 mil. diváků a divadlo získalo nespočet světových ocenění. V roce 2002 byl soubor vybrán jako reprezentant české kultury v rámci zasedání summitu NATO v Praze. V roce 2011 byla Jiřímu Srncovi udělena medaile Za zásluhy o stát v oblasti kultury a umění a v roce 2014 pak získal evropskou kulturní cenu Trebbia za tvůrčí činnost.
Web:
http://www.srnectheatre.com
Adresa:
Na Příkopě 10
110 00 Praha 1 - Staré Město
Hlavní město Praha
Mobil:
+420 774 574 475
E-mail:

Obory činnosti: